Apply Discount Code

Availability: In stock
Double Live End for Single Circuit Mains Track in White
SKU
CUL-21645
£21.00
Details
Connecting a pair of track lights will allow you to create a larger, more effective piece to illuminate a wider area of the room. This double live end connector ensures safety when combining two tracks, with a white finish helping the piece to seamlessly blend into your existing track lighting arrangement.
More Information
| Weight (kg) | 1.2 |
|---|---|
| Brand Source | LC |
| Product Type | Track Light Kit |
| Voltage | 240V |
| Color | White |
| Height | 1.7cm |
| Width | 3.5cm |
| Length | 17.8cm |
| Material | Aluminium |
| Features | IP20 Rated |
| Guarantee (years) | 1 |
Reviews
Write Your Own Review


Available! 



