Apply Discount Code

Availability: In stock
Double Live End for Single Circuit Mains Track in Silver
SKU
CUL-21646
£21.00
Details
This double live end connector for your track lighting kits allows you to create a larger fitting for your home that gives a wider, more effective coverage to the space. The feature easily blends into your existing track lighting setup, particularly our silver kits thanks to the matching finish.
More Information
| Weight (kg) | 1.2 |
|---|---|
| Brand Source | LC |
| Product Type | Track Light Kit |
| Voltage | 240V |
| Color | Silver |
| Height | 1.7cm |
| Width | 3.5cm |
| Length | 17.8cm |
| Material | Aluminium |
| Features | IP20 Rated |
| Guarantee (years) | 1 |
Reviews
Write Your Own Review


Available! 



