Apply Discount Code

Availability: In stock
1 Metre of Single Circuit Mains Track in White
SKU
CUL-21637
£28.00
Details
Track lights are one of the most popular styles of kitchen lighting available, offering a practical, adjustable form of illumination to the space that can be tailored to suit the specific requirements of the room. This 1 metre track can be used with any of our versatile spotlight heads, so you’ll be able to give functional, directional light to your home. The track is finished in a clean white colour, which looks great in a modern kitchen décor.
- Single 1 metre track fitting;
- Crisp white finish;
- Can be used with any of our stylish spotlight heads.
More Information
| Weight (kg) | 1.2 |
|---|---|
| Brand Source | LC |
| Product Type | Track Light Kit |
| Voltage | 220V - 240V |
| Color | White |
| Height | 1.7cm |
| Width | 3.3cm |
| Length | 100cm |
| Compatible with LED | Yes |
| Guarantee (years) | 1 |
Reviews
Write Your Own Review


Available! 


