Apply Discount Code

Availability: In stock
Pack of 2 L Shaped Connector for Single Circuit Mains Track - White
SKU
AS-C2-CUL-21647
£20.00
Details
Track light kits come with the unique ability to move, adjust and customise your spotlights. Our L Shaped connectors allow you to connect the 1m track lights together in whichever formation you want. Any lighting need can be easily solved with track lights and the connectors make is even simpler. The clean white look allows them compatibility with the track light kits in the same colour, creating a seamless, continuous appearance that fits beautifully in any room.
- Simple and easy to attach and fit.
- Customisation of your lighting allows you to solve any lighting need.
- White shade makes fir a sleek, modern appearance.
More Information
| Weight (kg) | 1.2 |
|---|---|
| Brand Source | LC |
| Product Type | Track Light Kit |
| Voltage | 240V |
| Color | White |
| Height | 1.7cm |
| Width | 10.6cm |
| Length | 10.6cm |
| Material | Aluminium |
| Features | IP20 Rated |
| Style | Modern |
| Guarantee (years) | 1 |
Reviews
Write Your Own Review


Available! 



