Apply Discount Code

Availability: In stock
Oviedo Outdoor LED 5 Watt Wall Light - Grey
SKU
M14-M-17242-87-10
£15.00
Details
CONTAINS INTEGRATED LED
Light up your outdoor spaces with this 5 Watt LED wall light with integrated bulb. This super efficient fitting is perfect for garage walls or anywhere you need that little extra illumination outside.
More Information
| Weight (kg) | 1.2 |
|---|---|
| Brand Source | LC |
| Light Source | LED |
| Wattage | 5 Watt |
| Product Type | LED Wall Lights, Single Wall Lights |
| Switch Type | Cordless |
| Voltage | 230V |
| Color | Grey |
| Height | 8.5cm |
| Width | 14cm |
| Light Bulb Type | Integrated LED |
| Material | Metal |
| Features | Energy Efficient |
| Style | Modern, Simple |
| Technical Information | IP44 Rated for Outdoor Use |
Reviews
Write Your Own Review


Available! 

