Apply Discount Code

Availability: In stock
Grai 1.5 Watt LED Triangle CCT Under Cabinet Light - Satin Nickel
SKU
CUL-35861
£15.00
Details
Grai 1.5 Watt LED Triangle CCT Under Cabinet Light - Satin Nickel
More Information
| Weight (kg) | 1.2 |
|---|---|
| Brand Source | LC |
| Bulbs Included | Yes |
| Light Source | LED |
| Wattage | 1.5 Watt |
| Product Type | Under Cabinet Lighting |
| Colour Temperature | 3000K |
| IP Rating | IP20 Rated |
| Voltage | 220V - 240V |
| Color | Satin Nickel |
| Height | 3.6cm |
| Width | 14.2cm |
| Length | 12.2cm |
| Projection | 3.6cm |
| Number of Bulbs | 1 |
| Lumen | 120 |
| Light Bulb Type | Integrated LED |
| Material | Metal & Polycarbonate |
| Style | Modern |
| Technical Information | • Can be mounted on wall |
| Product Weight | 0.22kg |
| Compatible with LED | Yes |
| Post 2021 Efficiency Rating | G |
Reviews
Write Your Own Review


Available! 



