Apply Discount Code

Availability: In stock
Frank 2 Light Adjustable Ceiling Spotlight Bar with Free LED's - Antique Brass
SKU
AS-C2-JS27195
£14.00
Recommended Lightbulbs
Details
The Frank 2 Light Adjustable Ceiling Spotlight Bar with Free LED's in Antique Brass makes for a cost effective lighting solution for your home. This kitchen ceiling light is dimmable so you can create the perfect atmosphere for any occasion. Featuring 2 spotlights this brass adjustable spotlight bar is the perfect task lighting for a study or home office.
- Classic antique brass finish;
- Low drop suitable for low ceilings;
- An excellent task light.
More Information
| Weight (kg) | 1.2 |
|---|---|
| Brand Source | LC |
| Bulbs Included | Yes |
| Light Source | LED |
| Dimmable | Yes (With compatible bulb & switch) |
| Product Type | Spotlight Bars & Plates |
| Voltage | 240V |
| Color | Antique Brass |
| Height | 14cm |
| Width | 8cm |
| Length | 32cm |
| Number of Bulbs | 2 |
| Bulb Shape | GU10 |
| Light Bulb Type | GU10 |
| Max Bulb Wattage | 8 Watt |
| Material | Metal & Glass |
| Features | Adjustable Head(s), Energy Efficient |
| Style | Modern |
| Compatible with LED | Yes |
Reviews
Write Your Own Review


Available! 




