Apply Discount Code

Availability: In stock
Spa Pro - Anya LED 3 Light Chandelier - Chrome
SKU
C01-WF-31449-CHR
£135.00
Recommended Lightbulbs
Details
Chandeliers are the most elegant style of fitting that you can bring into any household, with the hanging style allowing the piece to act as a wonderful focal point inside of the room which grasps attention and sets the tone for the rest of the interior’s designs. This glorious Anya 3 light chandelier with LED fitting features an array of stunning hanging crystal droplets which offer a gorgeous sparkle and shine, whilst the chrome finish gives a modern twist which makes this piece an ideal addition to any elegant and urban home.
- chrome finish is sleek and modern;
- gives a sparkle and shine to your home;
- 3 light structure offers wide and useful coverage.
More Information
| Weight (kg) | 1.2 |
|---|---|
| Brand Source | LC |
| Bulbs Included | No |
| Light Source | LED |
| Product Type | Chandelier |
| Color | Chrome |
| Diameter | 40cm |
| Width | 60cm |
| Drop | Min: 60cm |
| Number of Bulbs | 3 |
| Light Bulb Type | G9 |
| Material | Metal & Glass |
| Features | Height Adjustable, Large |
| Style | Decorative, Elegant, Luxury |
| Technical Information | IP44 Rating for Bathroom Use |
| Ceiling Cap | 10cm |
| Product Weight | 4.34kg |
| Compatible with LED | Yes |
| Guarantee (years) | 2 |
Reviews
Write Your Own Review


Available! 




