Apply Discount Code

Availability: In stock
Kenn 2 Light Up and Down Outdoor Wall Light - White
SKU
C01-ZN-20941-WHT
£24.00
Details
Kenn 2 Light Up and Down Outdoor Wall Light - White
More Information
| Weight (kg) | 1.2 |
|---|---|
| Brand Source | LC |
| Bulbs Included | No |
| Light Source | LED |
| Product Type | Up and Down Wall Lights |
| IP Rating | IP65 Rated |
| Voltage | 220V - 240V |
| Color | White |
| Diameter | 6cm |
| Height | 16cm |
| Width | 6cm |
| Projection | 11cm |
| Number of Bulbs | 2 |
| Bulb Shape | GU10 |
| Light Bulb Type | GU10 |
| Max Bulb Wattage | 7 Watt |
| Material | Metal |
| Features | Energy Efficient With Compatible Bulb, IP65 Rated, Water Resistant |
| Style | Conservatory, Contemporary, Modern, Porch |
| Technical Information | • IP65 Rated for Outdoor Use |
| Product Weight | 0.66kg |
| Compatible with LED | Yes |
| Guarantee (years) | 2 |
| Wall Cap | 8.5cm x 4.5cm |
Reviews
Write Your Own Review


Available! 






