Apply Discount Code

Availability: In stock
Rafi 11cm Round LED Outdoor Guide Wall Light - Black
SKU
C01-ZN-44236-BLK
£18.00
Details
With its contemporary design and sleek finish, the Rafi 11cm Round LED Outdoor Guide Wall Light in Black offers a modern lighting solution for your exterior. Its weather-resistant construction ensures long-lasting performance, while the silver finish adds a contemporary edge. Ideal for illuminating outdoor areas such as patios and walkways.
- Contemporary round design;
- Sleek black finish;
- Ideal look for modern homes.
More Information
| Weight (kg) | 1.2 |
|---|---|
| Brand Source | LC |
| Bulbs Included | Yes |
| Light Source | LED |
| Wattage | 3 Watt |
| Product Type | Wall Lights |
| Colour Temperature | 4000K Cool White |
| IP Rating | IP54 Rated |
| Voltage | 220V - 240V |
| Color | Black |
| Height | 11cm |
| Width | 11cm |
| Projection | 2.5cm |
| Lumen | 75 |
| Light Bulb Type | Integrated LED |
| Material | Aluminium |
| Style | Modern |
| Product Weight | 0.162kg |
| Compatible with LED | Yes |
| Post 2021 Efficiency Rating | G |
Reviews
Write Your Own Review


Available! 


