Apply Discount Code

Availability: In stock
Frank 4 Light Wavy Ceiling Spotlight Bar - Black Nickel
SKU
C01-INL-19119-BN
£25.00
Details
Add some contemporary flair to your kitchen with the Frank 4 Light Wavy Ceiling Spotlight Bar in Black Nickel. The 4 lights of this black ceiling light will flood most rooms with light and can be adjusted to fit the room's shape. The wave on the bar gives this ceiling LED spotlight bar a modern minimalist look.
- 4 adjustable spotlight heads;
- Minimalist style;
- Modern black nickel finish.
More Information
| Weight (kg) | 1.2 |
|---|---|
| Brand Source | LC |
| Bulbs Included | No |
| Light Source | LED |
| Dimmable | Yes (With compatible bulb & switch) |
| Product Type | Spotlight Bars & Plates |
| Voltage | 220V - 240V |
| Color | Black, Black Nickel, Nickel |
| Width | 8cm |
| Length | 76cm |
| Number of Bulbs | 4 |
| Light Bulb Type | GU10 |
| Max Bulb Wattage | 8 Watt |
| Material | Metal & Glass |
| Features | Adjustable Head(s), Energy Efficient With Compatible Bulb |
| Style | Modern |
| Product Weight | 0.9kg |
| Ceiling Type | High Ceiling, Low Ceiling, Vaulted Ceiling |
| Compatible with LED | Yes |
Reviews
Write Your Own Review


Available! 



